ایران/استان تهران/فلکه دوم صادقیه
  • تلفن تماس 09391129128

  • آدرس ایمیل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست الگوریتم پنگوئن گوگل پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست معرفی و آشنایی با الگوریتم پنگوئن گوگل امروزه در بسیاری از وبسایت ها الگوریتم پنگوئن گوگل مورد توجه بسیاری از صاحبان وب سایت ها قرار گرفته است تا بتوانند بالاترین رتبه را در جست و جو های گوگل به دست آورند. در این مقاله می خواهیم با الگوریتم پنگوئن گوگل آشنا شویم.

 

الگوریتم پنگوئن گوگل

وگل برای رتبه بندی وبسایت ها روش های مختلفی را به کار می گیرد تا کاربران در اول صفحه بهترین و مفیدترین وب سایت را با توجه به جست و جوی خود دریافت کنند. اگر به تاریخچه الگوریتم های گوگل نگاهی کوتاه بیاندازیم خواهیم دید که قبلا گوگل وب سایت ها را با توجه به کلمات کلیدی موجود در آن ها رتبه بندی می کرد که این کار باعث شد تا سئو نویسان مجرب کلمات کلیدی را تزریق در تمام متن صفحات وبسایت خود کنند.

به طوری که خواندن چنین متن هایی غیر ممکن شد و این وب سایت ها صرفا برای نمایش بالاتر در رتبه بندی گوگل ساخته می شدند. در ادامه شرکت گوگل الگوریتم های مختلف از جمله الگوریتم پنگوئن گوگل را ارائه داد که وب سایت هایی که بدون تولید یک محتوای مناسب اقدام به تزریق کلمات کلیدی در متن می کردند جریمه شوند که در ادامه به چند مورد دیگر از الگوریتم های جست و جوی گوگل جریمه ها خواهیم پرداخت.

 

جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد الگوریتم پنگوئن گوگل برخی قوانین خاص دارد که اگر صاحبان وب سایت تلاش کنند که بدون تولید محتوای مناسب به رتبه بندی خوبی در گوگل دست یابند جریمه شوند. یکی از این موارد بک لینک ها هستند که مراجعه به وب سایت را از منابع خارج از سایت بررسی می کنند که اگر وب سایتی بک لینک های بسیار زیادی از سایت های کم ارزش داشته باشد

الگوریتم گوگل وب سایت را جریمه می کند چرا که بک لینک ها یکی از عوامل پربازدید بودن سایت ها هستند که در این وبسایت ها بکلینک های بسیار زیاد از سایت های کم ارزش باعث کاهش رتبه بندی آن ها می شود. پس بک لینک ها در الگوریتم پنگوئن یکی دیگر از این عوامل چنانچه بک لینک هایی از سایت های غیر مرتبط به سایت شما وجود داشته باشد باز هم الگوریتم گوگل باعث تنزل رتبه بندی سایت شما خواهد شد و سایت را جریمه خواهد کرد.

 

چگونه خود را با الگوریتم پنگوئن هماهنگ کنیم

  • رشد لینک های خود را زیر نظر داشته باشید و با استفاده از ابزارهای مختلف، وارسی‌هایی را از لینک‌های خود انجام دهید و به دنبال هرگونه موارد غیرمعمول بگردید.
  • در صورت خرید بک لینک یا سفارش رپورتاژ آگهی سعی کنید از کلمات کلیدی ترکیبی استفاده کنید و کمتر سراغ آنکرتکست های تک کلمه ای (فقط با هدف ارتقاء در کلمه کلیدی موردنظر) بروید.
  • ایجاد لینک های طبیعی همچنان بهترین روش ارتقاء در نتایج گوگل است و لینک سازی با صرف هزینه در صورتی که در رادار پنگوئن های گوگل قرار نگیرید میتواند شما را به صدر نتایج گوگل برساند.

 

منبع سورین لینک

هدف از از کار الگوریتم گوگل پنگوئن، به زیر کشیدن سایت‌هایی بود که پروفایل‌های لینکی خود را ادیت می‌کنند. از اوایل سال 2016، پنگوئن گوگل رسما بخشی از الگوریتم اصلی گوگل شد و برخلاف الگوریتم پاندا، این الگوریتم به‌صورت فعال است.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0